Opilecký exces hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka, po kterém musel být za policejního doprovodu převezen do nemocnice, baví internet. Sociální sítě téměř okamžitě zaplnily nejrůznější fotomontáže a vtípky. Z mluvčího prezidenta si na Twitteru vystřelili dokonce i strážníci z Pardubic.

„Požehnanou sobotu. I vám, co právě střízlivíte. Dnes v noci nám v Pardubicích řidič taxi oznámil, že na Teplého ulici se silnicí motá opilý muž a skáče před vozidla. Zda citoval žalmy, nevíme. Hlídka už tam nikoho nenašla. Možná si ale stopl jiný taxík a dojel třeba až do Prahy…“ oznámili strážníci s sobotu na Twitteru.

Vtipkování na účet mluvčího prezidenta se jim zřejmě zalíbilo, s narážkou na Ovčáčka informovali také o nedělní události v Pardubicích. „Klient v taxi, který nechce zaplatit a řidič vůbec nerozumí tomu, co mu zákazník vlastně říká. Kde už jsme to jenom…?“ ptali se na sociální síti městští policisté. „No nic. Každopádně hlídka zjistila, že domluva nevázne z náboženských, ale z čistě jazykových důvodů a cizinci stačilo jen přebrat platební karty,“ dodali strážníci.

Mluvčího prezidenta v pátek odvezla opilého záchranka v doprovodu policie do nemocnice. „Bylo to okolo třetí hodiny ranní. Mohu potvrdit, že policisté vyjížděli na oznámení do ulice Dělnická v pražských Holešovicích, kde se nacházel muž ve vozidle taxislužby a odmítal vozidlo opustit,“ řekl v sobotu ráno pro web iDNES.cz mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

„Záchranářská posádka zasahovala v ulici Dělnická u dvaačtyřicetiletého muže za asistence policie. Muž byl opilý, přičemž probíhal i transport za asistence policie. Pána jsme potom odvezli do Ústřední vojenské nemocnice na urgentní příjem s opilostí a drobným poraněním nebo škrábnutím na hlavě,“ potvrdila v průběhu soboty událost také mluvčí záchranky Jana Poštová.

Že šlo skutečně o mluvčího prezidenta, potvrdil později samotný Ovčáček a za svůj výstup se také omluvil. V poslední době podle svých slov zažívá období velkého tlaku. Došlo k tomuto výjimečnému selhání, kterého mi je nesmírně líto. Nesmírně mě mrzí, protože jsem určitě mnoho lidí zklamal, třeba i své blízké a spolupracovníky. Mohl jsem tím ublížit i panu prezidentovi,“ řekl pro CNN Prima News.

„Nebudu se na nic vymlouvat, byla to výjimečná věc, která se nebude opakovat, a chtěl bych poprosit všechny o odpuštění. To je nesmírně důležité, je mi to líto,“ dodal Ovčáček.