I přesto, že se teploty v příštích dnech vyšplhají až na 20 stupňů Celsia, podle meteorologů můžeme na hezké počasí zapomenout. Sluníčka si totiž moc neužijeme. Naopak nás čekají přeháňky, déšť a na některých místech i bouřky.

O víkendu do Česka podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) pronikne chladný vzduch od severozápadu. Na začátku příštího týdne se proto opět objeví přízemní mrazíky.

V pátek meteorologové předpovídají oblačno, ojediněle přeháňky. Během odpoledne pak bude od jihozápadu přibývat oblačnost a později na jihu Čech i srážky. Teploty v noci klesnou k 10 až 6 stupňům, přes den se pak budou pohybovat od 14 do 18 stupňů Celsia. V polohách nad 1000 metrů bude kolem 9 stupňů, na Šumavě až 12 stupňů.

První víkendový den bude oblačno až zataženo, přechodně místy až polojasno. Nejprve ojediněle, postupně místy déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty budou v sobotu 10 až 5 stupňů, přes den vystoupají k 12 až 17 stupňům Celsia. Na jihovýchodě Česka až k 19 stupňům.

Ani v neděli si sluníčka rozhodně neužijeme. Bude oblačno až zataženo, zpočátku na východě místy až polojasno. Meteorologové předpovídají občasný déšť i přeháňky, ojediněle i bouřky. V polohách nad 1100 metrů budou srážky smíšené či dokonce sněhové. Později bude oblačnosti i srážek ubývat. V noci spadnou teploty na 12 až 7 stupňů, přes den bude 10 až 14 stupňů, na Moravě a ve Slezsku se vyšplhají na 14 až 18 stupňů.

Na začátku příštího týdne bude podle meteorologů oblačno až polojasno, místy přeháňky. Nad 900 metrů pak hrozí i přeháňky sněhové. Nejnižší noční teploty 6 až 2 stupně, při malé oblačnosti až o stupňů a místy přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty 9 až 13 stupňů Celsia.

Deště se nezbavíme ani v následujících dnech. Od úterý do pátku se stále bude objevovat déšť, teploty přes den očekávají meteorologové od 13 do 19 stupňů.