S něčím takovým se policisté snad nikdy nesetkali. Zastavili totiž auto, které nemělo čelní sklo, motor a nefungovala mu ani světla. Za volantem červené Felicie pak seděl muž s přilbou na hlavě. Za své chování si vysloužil pokutu.

Když policisté ve slovenské obci Želiezovce zahlédli červenou Felicii, nemohli uvěřit vlastním očím. Svým způsobem jim musela připomínat známou rodinu Flintstoneových. V tomhle případě však vůz bez motoru nepoháněly nohy řidiče, ale další auto. „Řidič vlečeného vozidla alespoň myslel na svou bezpečnost, protože měl na hlavně nasazenou přilbu a oblečenou měl bundu s reflexními prvky,“ popsala slovenská policie.

Hlídka následně oba osobáky doprovodila až k nejbližšímu autovrakovišti, protože na Felicii dokonce nefungovaly směrovky ani brzdová světla. „Vlečení vozidla musí splňovat základní ustanovení zákona,“ oznámili policisté. Odvážný řidič nakonec vyvázl s pokutou 50 eur, v přepočtu zhruba 1200 korun.

Slovenští policisté nakonec připomněli, že pokud je vozidlo technicky nezpůsobilé provozu na pozemních komunikacích, je možné jej přepravovat pouze jako náklad, tedy za pomocí odtahové služby.

„Pokud nesplňuje základní parametry technické způsobilosti jako funkční brzdy, osvětlení, řízení, pneumatiky nebo má poškozenou karoserii, není možné, aby bylo taženo za jiným vozidlem, protože představuje riziko pro ostatní účastníky silničního provozu,“ doplnili policisté.