Většina diváků je zřejmě přesvědčena o tom, že relaci o počasí vysílají všechny televizní stanice živě. Opak je ale pravdou. Přesvědčili se o tom diváci nejsledovanější slovenské televize Markíza. Té se totiž podařilo dva dny po sobě odvysílat úplně stejnou předpověď.

Déjà vu, přesně tenhle pocit museli mít diváci, když v sobotu sledovali zpravodajství slovenské komerční televize. Markíze se totiž podařil pořádný trapas, který nemá obdoby. I přesto, že se zpravodajský blok mezi devatenáctou a dvacátou hodinou tváří jako živé vysílání, dnes už je všem jasné, že minimálně předpověď počasí je ze záznamu.

„Dnes oficiálně začalo jaro a přineslo opět chladné počasí s lokálními sněhovými přeháňkami. Jak bude zítra a v budoucím týdnu, řekne Mirka v aktuální předpovědi,“ lákali v závěru sobotních Televizních novin moderátoři. Poté však přišlo něco nečekaného. Namísto aktuální předpovědi se na obrazovku dostalo vydání z pátku, informoval web Mediaboom.

Diváci tak dva dny po sobě viděli ta stejná slova moderátorky Mirky Almásy. „Svatý Josef s tváří milou, loučí se se zimou dlouhou. Dvacetistupňové teploty se zatím předpokládají až na přelomu měsíců. Dnes bylo chladno, na více místech se objevily sněhové přeháňky, sněžilo dokonce i v Bratislavě. Dobrý večer,“ prozradila v sobotu hlasatelka počasí.

To stejné přitom divákům řekla už v pátek, dokonce měla na sobě ty stejné červené šaty. Je tedy jednoznačné, že někdo omylem pustil do vysílání pořad z předcházejícího dne. Diváci televize Markíza se tak v sobotu večer aktuální předpověď na další den nedozvěděli. Stali se však svědky skutečně kuriózního trapasu. Na důkaz se můžete podívat ve videu, které najdete zde.