Populární herec a kulturista Arnold Schwarzenegger se nechal slyšet, že nikdy nepočítal kalorie. Na sociální síti se podělil o dva jednoduché triky, které mu pomáhají udržet si postavu. Tajemství podle něj spočívá v pozdní snídani nebo zeleninové polévce k večeři, napsal ve svém newsletteru

Slavný herec a legenda kulturistiky se podělil o jídelníček, který prý dodržuje už dlouhé roky. Odpověděl přitom i na zvídavé otázky fanoušků, co dělat, když dieta a cvičení přestanou fungovat. Sdělil, že jeho dietní strategie spočívá v tom, že jedno normální jídlo v průběhu dne vymění za pozdní snídani nebo velkou porci zeleninové polévky k večeři.

Hubnutí podle něj vyžaduje příjem menšího množství kalorií, než kolik jich spálíte. Schwarzenegger prozradil, že k tomu může pomoci, když začnete jíst později během dne. „Po tréninku si dám vejce nebo jogurt s müsli později než obvykle, vlastně takový brunch namísto snídaně,“ řekl slavný herec. Konzumace dostatečného množství bílkovin může podle něj pomoci stabilizovat hladinu cukru v krvi a snížit náchylnost k poklesům energie a chutím na jídlo v pozdějších fázích dne.

Rodák z Rakouska už dříve oznámil, že se stravuje převážně vegansky. Jeho posledním jídlem dne je vždy velká mísa zeleninové polévky, na kterou zveřejnil i recept. Polévka obsahuje olivový olej, citronovou šťávu, kmín, sůl a pepř, cizrnu, vývar, obyčejný nízkotučný jogurt a čerstvé bylinky. Součástí je také česnek, cibule, cuketa a špenát, podle herce ale můžete použít svou oblíbenou zeleninu nebo cokoli, co máte po ruce. Polévku pak slavný herec dochucuje několika kapkami dýňového oleje.

Schwarzenegger připomíná, že zelenina má vysoký obsah živin a vlákniny, která podporuje zdravé trávení a pomáhá vám cítit se po jídle plnější. Zároveň může podpořit hubnutí, protože má nízkou kalorickou hodnotu. To znamená, že jí můžete sníst hodně a zároveň si udržet nízký celkový příjem kalorií, dodává slavný herec.