Herečka Fran Drescher (64) se proslavila v populárním americkém sitcomu Chůva k pohledání, který moc dobře znají i diváci v Česku. Zahrála si v něm židovku z Queens, která se úplnou náhodou stane chůvou tří dětí bohatého broadwayského producenta Maxwella Sheffielda. Fanoušci jistě mají v paměti skvělý humor seriálové postavy, její osobní život však už tak veselý nebyl. Fran si totiž prošla znásilněním i rakovinou.

Slavná herečka vyrůstala v New Yorku, kořeny má však v Rumunsku, odkud pochází její prababička. V dospívání se věnovala modelingu, ve svých šestnácti letech dokonce skončila v soutěži Miss New York Teenager na druhém místě. Nakonec se však rozhodla pro herectví a začala ho studovat.

Na škole narazila na svého budoucího manželka Petera Marca Jacobsona a ve svých jednadvaceti letech si ho vzala. Když bylo Fran osmadvacet, prošla si naprostým peklem. V roce 1985 se do jejich domu vloupali dva ozbrojení zloději. Zatímco jeden z nich se věnoval krádeži, druhý fyzicky napadl a připoutal jejího manžela.

To však bohužel nebylo vše. Jeden z pachatelů totiž manžela Fran donutil dívat se na to, jak ji znásilňuje. Útočníka se nakonec policistům podařilo dopadnout a poslat za mříže, známá herečka však s děsivým zážitkem dlouho bojovala. Šest let poté společně s manželem vymysleli seriál Chůva k pohledání, který se těšil velké oblibě a pro oba byl společným útěkem od traumatu, které prožili.

Další rána však přišla v roce 1999, kdy se na jeho žádost rozvedla se svým manželem, který se přiznal k homosexualitě. Jen chvíli na to jí lékaři oznámili, že má rakovinu dělohy. Boj se zákeřnou nemocí nakonec vyhrála, nicméně přišla o možnost mít děti. V roce 2014 se znovu vdala, po dvou letech však i tento vztah skončil rozhodem.

Těžce zkoušená Fran se ale nikdy nevzdala. Svůj příběh sepsala do knihy a dnes se snaží pomáhat ženám, které zažily to, co ona. Založila také neziskovku s názvem Hnutí rakoviny prsu. A i ve svých čtyřiašedesáti letech vypadá herečka stále skvěle.