Bulharská věštkyně Vangelija Pandeva Dimitrova – Gušterova (†85) je mezi lidmi známá spíše jako Baba Vanga. Ve dvanácti letech přišla o zrak, od té doby tvrdila, že ji Bůh obdaroval schopností vidět budoucnost. Říká se, že předpověděla například výbuch jaderné elektrárny Černobyl, teroristický útok na Světové obchodní centrum 11. září 2021, smrt princezny Diany nebo brexit.

Baba Vanga je přezdívána Nostradamus z Balkánu a její předpovědi mají údajně až 80procentní úspěšnost. Přestože žila v letech 1911-1996, měla po sobě zanechat proroctví až do roku 5079. V té době má přijít apokalypsa a svět skončí.

I přesto, že právě končící rok rozhodně nepatří mezi ty nejlepší, ani ten příští zřejmě nebude procházkou růžovým sadem. Alespoň podle několika předpovědí Baby Vangy, které se objevily na webu Yearly-Horoscope.org. Údajně se nám nevyhnou přírodní katastrofy, nedostatek pitné vody, nový smrticí virus ani invaze mimozemšťanů. Nezbývá tak jen doufat, že se nic z toho nesplní.

Nový smrtící virus

Celý svět už druhým rokem bojuje s koronavirem, podle Baby Vangy se musíme připravit na další problém. Novou světovou pandemii má způsobit smrtící virus, který je zamrzlý v ledovci na Sibiři. Kvůli globálnímu oteplování se však rozšíří mezi lidi.

Nedostatek pitné vody

Přibývat mají také problémy s pitnou vodou. Mnohá města mají totiž této nejdůležitější tekutiny na světě kvůli rostoucímu počtu obyvatel už nyní nedostatek. V příštím roce se má situace podle Baby Vangy ještě zhoršit.

Přílet mimozemšťanů

Záhadný objekt pojmenovaný Oumuamua, který proletěl Sluneční soustavou a poprvé byl odhalen soustavou teleskopů na havajské observatoři, o sobě zřejmě dá ještě vědět. Podle věštkyně jde o vesmírnou loď, kterou na naší planetu přiletí mimozemšťané. A rozhodně nemá jít o přátelskou návštěvu.

Že by však byl záhadný objekt mimozemským letounem, už letos vyvrátili vědci z Arizonské státní univerzity ve Spojených státech. Ti se domnívají, že jde o těleso tvořené zmrzlým dusíkem. Přirovnávají ho k povrhu trpasličí planetky Pluto, avšak původem z jiné hvězdné soustavy.

Útok kobylek

Další předpověď Baby Vangy hovoří o apokalypse v Indii, kde teplota v příštím roce překoná 50 stupňů Celsia. To způsobí, že tisíce akrů úrodné půdy s plodinami zničí hmyz. Důsledkem toho má být hladomor a chudoba, která se postupně rozšíří do celého světa.

Přírodní katastrofy

Kromě všech již zmíněných hrůz nás zasáhnou další přírodní katastrofy, při kterých budou umírat lidé. Podle věštkyně můžeme očekávat například záplavy v Evropě, vysoké teploty ve Skandinávii, polární vítr ve Spojených státech nebo požáry v Austrálii. Na dalších místech se pak objeví zemětřesení a hurikány.

Závislost na moderních technologiích

Podle poslední předpovědí se v příštím roce ještě zvýší závislost na internetu, sociálních sítích a videohrách. To prý povede k úbytku mozkové hmoty a lidé se mají postupně měnit v zombie.