V čele ministerstva zdravotnictví se ve středu opět objevil Adam Vojtěch, který nahradil Petra Arenbergera (oba za ANO). Bude ministerstvo zdravotnictví pokračovat s rotační formou výměny ministrů? Jak dlouho se Vojtěch udrží v ministerském křesle a mají se připravit Roman Prymula s Janem Blatným? Stihne ještě comeback i Arenberger? Bookmakeři už mají jasno.

Vojtěcha jmenoval prezident Miloš Zeman poprvé ministrem zdravotnictví na konci roku 2017. Loni v září jej vystřídal Roman Prymula, který však na postu vydržel jen do konce října. Jeho nástupce Jan Blatný vydržel ve funkci ministra pět měsíců, než ho v dubnu nahradil Arenberger.

„Vzhledem ke zlepšující se epidemické situaci se ještě na začátku dubna věřilo, že další výměna ministra zdravotnictví během následujícího půlroku nehrozí. Na setrvání Petra Arenbergera na svém ministerském postu do 1. září 2021 vypsali sázkoví experti kurz 1,30. Na opačnou situaci si lidé mohli vsadit s kurzem 3,15,“ připomněla mluvčí sázkové kanceláře Chance Markéta Světlíková.

Další měsíc už byla situace jiná a Arenbergera vystřídal staronový ministr Vojtěch. „Na to, že bude k prvnímu září stále ministrem zdravotnictví, teď vypsali bookmakeři kurz 1,15. Jeho odchod z resortu k tomuto datu vidí spíše nepravděpodobně s kurzem 4,6:1,“ pokračuje Světlíková.

V září by se podle Chance ještě mohl objevit opět na scéně Roman Prymula s kurzem 16:1, Janu Blatnému dávají sázkoví experti šance s kurzem 50:1. Jak ale naznačuje kurz 100:1, Petr Arenberger svou druhou příležitost během následujících čtyř měsíců už pravděpodobně nestihne.