Herec Tomáš Měcháček se ostře pustil do moderátora Luboše Xavera Veselého. Servítky si nebral v pořadu Xaver a host na regionálních stanicích Českého rozhlasu. Známý herec Veselému přímo ve vysílání vzkázal, že je pokrytec a zbabělec, který uráží novináře a své kolegy.

Tomáš Měcháček byl ve středu hostem Luboše Xavera Veselého v jeho pořadu na veřejnoprávním Českém rozhlasu. Herec však v závěru rozhovoru překvapil, když moderátorovi prozradil svůj názor na něj.

„Nemám rád pokrytectví, nemám rád zbabělost. Nemám to rád na sobě, nemám to rád na ostatních,“ prozradil v pořadu Xaver a host Měcháček. „Vy třeba jste taky pokrytec a zbabělec. Urážíte novináře, urážíte kolegy v Českém rozhlase. Tajíte, komu patří XTV (internetová televize Luboše Xavera veselého, pozn. red.), porušujete kodex České rozhlasu,“ vzkázal herec Xaverovi.

„Je to strašně těžké, já jsem se držel, abych nerušil váš pohodový pořad. Na první pohled jste poměrně sympatický, ale z toho, co děláte a říkáte, sympatický vůbec nejste,“ pokračoval známý herec.

„Třeba ta vaše XTV patří nějakému pětadvacetiletému mladému klukovi, ale já jsem slyšel – nemám to potvrzené – že to platí ruská rozvědka. To je přece strašné. Ti, co zabili dva lidi ve Vrběticích, platí vaší televizi, která sídlí na vašem trvalém bydlišti,“ upozornil Měcháček.

Veselý vzápětí reagoval, že vše rád kdykoli vysvětli, ale na půdě Českého rozhlasu na takovou diskusi není prostor. „Jak není prostor? Tohle je veřejnoprávní médium,“ ptal se herec. Podle moderátora je pořad o zábavě a o hostech.

„Já si myslím, že byste tady neměl pracovat. Máte svůj projekt, který financuje bůhvíkdo,“ doplnil Měcháček. Moderátor Luboš Xaver Veselý, který je zároveň radním České televize, na závěr herci poděkoval za účast. Veselý dlouhodobě kritizuje vedení veřejnoprávní televize a je společně s dalšími členy rady obviňován, že se snaží zbavit generálního ředitele Petra Dvořáka a ovlivnit nezávislé zpravodajství.

Tomáš Měcháček je známý český herec, komik, moderátor a režisér. Proslavil se především moderováním pořadu Vylomeniny po boku Martina Dejdara, rolí Petra ve filmu Protektor a Vojty Nesnídala v seriálu Gympl s (r)učením omezeným. Od roku 2018 hrál v seriálu Modrý kód lékaře Adama Brejchu. Známý je rovněž z reklamy na AirBank, kde už několik let vystupuje po boku herce Tomáš Jeřábka.