Pokud patříte mezi fanoušky Pána prstenů, určitě vám neuniklo, že tento rok vyjde i jeho seriálová podoba. Tvůrci nyní zveřejnili trailer, ve kterém jsou poprvé vidět oficiální záběry. Dosud se na veřejnosti objevovaly pouze obrázky a plakáty.

Seriálová novinka Pán prstenů: Prsteny moci (The Lord of the Rings: The Rings of Power) se ve srovnání s populární filmovou trilogií vydává vlastní cestou, zároveň však bude vzdávat hold knižní předloze od J. R. R. Tolkiena. Samotný příběh se bude odehrávat v Druhém věku, tedy tisíce let před událostmi, které jsme mohli vidět v knižní i filmové podobě Pána prstenů.

Hrdinové v seriálu budou muset bojovat proti zlu, které chce celý svět zahalit do temnoty. Příběh začne v období míru, brzy se však budou muset spojit, aby přemohli nepřítele. První série bude mít osm částí, Amazon už si však stihl objednat i druhou řadu.

V seriálu se objeví postavy, které známe i z původního Pána prstenů. Nebude mezi nimi chybět například Galadriel, kterou ve filmech ztvárnila Morfydd Clark, Isildur, Elrond nebo Celebrimbor.

Děj se odkloní od původní předlohy, v seriálu se proto kromě známých postav objeví i nové. První ukázka vypadá skvěle, fanoušci se proto jistě mají na co těšit. Premiéra je zatím naplánovaná na 2. září letošního roku.

První série údajně stála 465 milionů dolarů, tedy téměř 10 miliard korun. To je skoro pětkrát více než jedna sezóna populární pecky Hra o trůny. Z prvních snímků z natáčení je zřejmé, že se diváci mohou těšit na krásné prostředí Středozemě nebo propracované kostýmy.