Chcete si slastných pocitů užívat déle, ale jste se vším hotovi raz dva? Tento problém trápí nejspíše spoustu mužů a dozajista i jejich partnerek, které by rády delší potěšení. Sex-koučka Rosa Maxwellová zveřejnila jednoduché rady, které mohou pomoci k větší výdrži.

Stejně, jako byste měli poslouchat trenéry při sportu, i sex-koučka Rosa Maxwellová má pro vás pár užitečných tipů. Ty prozradila v podcastu The Fellas, kde byla hostem.

Průměrná délka sexu je 7 minut

Maxwellová upozorňuje, že sex nemusí skončit jen orgasmem. „Muži často zažívají nejistotu kvůli délce sexu. Chci říct, že průměrná délka pohlavního styku je sedm minut,“ říká koučka. Je to ale jen průměr. „Každý člověk je jiný a sex přece nemusí být jen o tom strčit penis do vagíny,“ dodává.

Ráda bych normalizovala to, že muži dosáhnout orgasmu rychle. Je to úplně normální. Chci, aby se za to nestyděli,“ tvrdí odbornice. Nejdůležitější je podle ní zbavit se studu. „Velká část mé práce spočívá v odstranění studu, protože je to naprosto zbytečná emoce. Pokud dosáhnete orgasmu rychle, měli byste si říct: ‚Byl to úžasný orgasmus.‘ Pak se ale můžete dál věnovat partnerce nebo partnerovi, mají-li stále chuť v sexu pokračovat,“ dodává.

Posilujte své pánevní dno

Ve vaší pánvi je několik různých svalových skupin a patří takzvané svalové dno pánevní,“ vysvětluje Maxwellová. „Cvičením těchto svalů – samotným zatínáním a uvolňováním – je posilujete a můžete díky nim lépe kontrolovat ejakulaci. Já často používám i různá dechová cvičení. Spočívají v tom, že se nadechnete a zatnete svaly pánevního dna,“ dodává.

Podle ní je zatínání svalů v podstatě podobné, jako když chcete zadržet malou či velkou potřebu. Existují ale i jiné způsoby na posílení pánevního dna, a to tzv. Kegelovy cviky. Maxwellová ale zároveň tvrdí, že sex není jen o tom, aby trval nadpozemsky dlouho.

Pozor na neprofesionální rady

Někdo vám může tvrdit, že ke zlepšení výdrže může pomoct konzumace alkoholu nebo představování si něčeho nepřitažlivého, jsou to ale jen berličky. Pokud si chcete výdrž opravdu prodloužit, měli byste podle Maxwellové posilovat pánevní svaly.