Populární mezinárodní hudební soutěž se ani letos neobešla bez skandálu. Frontmana vítězné skupiny Måneskin Damiana Davida (22) zachytila kamera při činnosti, která na první pohled působí jako užívání drog. Zpěvák to však odmítá.

Přímo šokující záběry ukazují Damiana Davida jak se ve společnosti bujaře oslavujících kolegů z kapely naklání ke stolu. Veřejnost to pořádně nadzvedlo ze židle, zpěvák totiž vypadá, jako by bral drogy.

Všichni členové skupiny Måneskin souhlasili, že podstoupí test na drogy, tvrdí s odkazem na organizátory deník Huffinton Post. Zpěvák se sám nabídl, že test podstoupí až dorazí domů do Itálie.

Tento test jsme požadovali včera v noci (22. května, pozn. red.), bohužel jsme jej nemohli okamžitě uskutečnit,“ prozradil organizátor soutěže Eurovize. „Stále se pozorně díváme na inkriminované záběry a včas přineseme další informace,“ dodává Evropská vysílací unie, jejíž členem je i Česká televize.

David užívání drog popírá. Prý se zblízka díval na rozbité sklo na svém stole. Jeho kapela, management i vedení italské delegace tvrdí, že na místě rozhodně nebyly přítomny žádné drogy v době, kdy se měl incident odehrát.

Neberu drogy,“ řekl David na tiskové konferenci po velkolepém vítězství své kapely. „Prosím vás, lidi. Neříkejte to, opravdu. Žádný kokain,“ prosil své fanoušky zpěvák.

Za rozbité sklo může podle Davida jeho kytarista Thomas Raggi, který rozbil sklenici. Organizátoři na stole opravdu střepy skla objevili.