Slunečno, déšť, sněžení, střídání teplot. Česko už několik týdnů zažívá pravé aprílové počasí. Pěkného počasí se podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) nedočkáme ani v následujícím týdnu. Teploty sice vystoupají až k 16 stupňům Celsia, velmi často se nám však bude hodit deštník nebo pláštěnka. 

„Mezi tlakovou níží nad Ruskem a tlakovou výší nad Severním mořem k nám bude nadále proudit chladný vzduch od severu. V úterý začne naše území ovlivňovat tlaková níže od jihozápadu a bude zvolna postupovat přes střední Evropu k severovýchodu. V závěru období počasí u nás bude ovlivňovat nevýrazné tlakové pole,“ předpovídají meteorologové pro příští týden.

Neděle 25. dubna

V závěru stávajícího týdne bude oblačno až polojasno, na severu a severovýchodě místy, jinde jen ojediněle přeháňky. V polohách nad 700 metrů pak mohou být smíšené nebo sněhové. K večeru ustávání srážek a ubývání oblačnosti. V noci teploty klesnou na 6 až 2 stupně Celsia. Přes den bude 10 až 14 stupňů Celsia, na severu a severovýchodě Česka však vystoupají teploty jen k 9 stupňům Celsia.

Pondělí 26. dubna

Na začátku týdne bude jasno až polojasno, během dne místy přechodně oblačno. Na severu a severovýchodě ojediněle přeháňky, nad 600 metrů většinou smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty 0 až -4 stupňů Celsia. Nejvyšší denní teploty 9 až 13 stupňů Celsia, na severu a severovýchodě 6 až 9 stupňů Celsia.

Úterý 27. dubna

Zpočátku bude polojasno až skoro jasno, postupně oblačno až zataženo, místy občasný déšť nebo přeháňky, na severovýchodě nad 1000 metrů srážky sněhové. V noci teploty spadnou k 0 až -4 stupňům Celsia, přes den pak bude 10 až 14 stupňů Celsia.

Středa 28. dubna

V polovině pracovního týdne předpovídají meteorologové oblačno až zataženo, místy občasný déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty 5 až 1 stupeň Celsia, nejvyšší denní teploty 10 až 14 stupňů Celsia.

Čtvrtek 29. dubna

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, na většině území občasný déšť nebo přeháňky. Ojediněle se mohou objevit také bouřky. Teploty v noci klesnou k 6 až 2 stupňům Celsia, přes den se budou pohybovat mezi 12 až 16 stupni Celsia.

Pátek 30. dubna až neděle 2. května

Na konci příštího týdne bude zpočátku oblačno až zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky, na horách i srážky sněhové. Ojediněle se objeví bouřky. Postupně částečné ubývání srážek i oblačnosti. Nejnižší noční teploty 6 až 1 stupňů Celsia, nejvyšší denní teploty 11 až 16 stupňů Celsia.