Čeští politici stále častěji musejí čelit výhružkám násilí. Anonymy neváhají útočit ani na jejich rodiny, ty přitom nemají s politikou nic společného. Výhružný dopis dorazil také europoslanci Tomáši Zdechovskému (KDU-ČSL). Pisatel v něm politikovi vzkazuje, že bude muset objednat pohřeb svým dětem. 

„Nejsem volič hnutí ANO ani bůhvíjaký příznivec Babiše,“ napsal v úvodu dopisu anonym, který europoslance kritizuje za slova na adresu premiéra Andreje Babiše ohledně jeho střetu zájmů.

„Určitě dojde k tomu, že poslanec Zdechovský půjde objednat svým dětem pohřeb. Uvidíme, jestli se pak bude smát jako v televizi,“ vyhrožuje závěrem pisatel.

Europoslanec Tomáš Zdechovský nenechal slova anonyma jen tak. „Milý šmejde, smrtí dětí se nevyhrožuje,“ vzkázal hrdinnému pisálkovi na Twitteru. „Vždy si představuji toho kr*téna, co to píše,“ napsal politik.

„Pár jsem těchto ubožáků už za život potkal poté, co je policie vypátrala. Hlavně plnou hubu svobody slova a pak, když odcházeli s flastrem, klepali se jak osiky,“ doplnil Zdechovský.

Nenávistné vzkazy a výhružky se nevyhýbají ani političkám. Nadávají jim kvůli pandemii, migrantům nebo kritice Ruska. „Hrozby chodí i poslancům, jen k ženám jsou lidé agresivnější a jejich výhrůžky jsou více sexistické,“ řekla koncem dubna Hospodářským novinám šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

„Nedávno jsme si řekly, že už toho máme dost, obrátily jsme se na policii a minulý týden jsme podaly dvě trestní oznámení, další budou zřejmě následovat,“ dodala Pekarová Adamová.