Chlupatý mazlíček je pro mnohé jako vlastní dítě. O to víc to pak bolí, když se vašemu čumáčkovi něco stane. Třináctiměsíčního německého krátkosrstého ohaře Tita unesli ze zaparkovaného auta minulý týden, jeho majiteli to zlomilo srdce. Ke šťastnému shledání stačila drobná náhoda.

Skoro až neuvěřitelný příběh se odehrál v americkém městě Cambridge. Bostonská reportérka Juliana Mazzaová na jednom z tamních parkovišť natáčela reportáž o uneseném štěněti. Neznámý zloděj se pár dní před tím vloupal do zamčeného auta a ukradl z něj německého ohaře Tita.

Juliana si ale najednou povšimla muže, který poblíž venčil psa stejné rasy. A nejen to – i samotný muž vypadal jako únosce z kamerových záznamů. Juliana chtěla zjistit, jestli jde opravdu o uneseného Tita, nebo je to jen shoda náhod. Začala na muže mluvit, chtěla si totiž psa pohladit.

„První co jsem udělala bylo, že jsem se muže zeptala, jestli si ho smím pohladit. Chtěla jsem se totiž podívat na jeho obojek, jestli je to opravdu Titus,“ prozradila Juilana. Na obojku opravdu stálo jeho jméno a dokonce i číslo na majitele. Únosce tak několika přesvědčivými otázkami i s celým štábem zahnala do kouta a přivolala policii.

Pachatel se vymlouval na to, že šlo pouze o omyl. Údajně si totiž Tita spletl s jiným psem, kterého běžně venčil, když ho viděl štěkat v autě. Juliana ale v jeho příběhu ukázala díry. Všiml si, že jde o jiného psa? Proč nezavolal majiteli, jehož číslo bylo na obojku?

Navíc v sobotu tvrdil, že měl rozbitý telefon, v pondělí ho měl už údajně ztracený. Později se však ale omluvil, čelí obvinění z krádeže a vloupání do vozidla a hrozí mu ale pokuta ve výši před 1 200 dolarů, tedy přes 25 tisíc korun.

Titův páníček Greg Siesczkiewicz poděkoval televiznímu štábu, že mu zachránili psa. „Jsem rád, že jste byli u toho, když se ten člověk vrátil. Pokud někdy někdo zpochybní význam a hodnotu médií, tohle by ho mělo přesvědčit,“ řekl pro kanál 7NEWS.