Po deštivých a studených dnech jistě nejednoho z nás potěšilo víkendové počasí. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) budou letní teploty pokračovat i na začátku tohoto týdne. Dlouho si však sluníčka neužijeme. Už ve středu se ochladí až na 10 stupňů, meteorologové navíc předpovídají déšť a bouřky.

V úterý začne počasí u nás od západu ovlivňovat zvlněná studená fronta, která bude v dalších dnech zvolna postupovat k východu a do střední Evropy se rozšíří nevýrazný výběžek vyššího tlaku vzduchu. V závěru období počasí u nás ovlivní tlaková níže nad Itálií,“ předpovídají meteorologové.

V pondělí bude jasno až polojasno, v západní části země pak později odpoledne až oblačno. V nočních hodinách se budou teploty pohybovat mezi 14 až 10 °C, při slabším větru mohou klesnout až na 7 °C. Přes den teploty vystoupají v Čechách na 27 až 31 °C, Morava a Slezsko bude s 24 až 28 °C chladnější.

V tisíci metrech nad mořem můžeme očekávat teploty okolo 20 °C, na Šumavě až 24 °C. Vítr bude většinou čerstvý jihovýchodní až jižní s rychlostí 4 až 9 metrů za sekundu, nárazově 15 až 20 metrů za sekundu. Západ Čech může očekávat spíše mírný vítr 2 až 5 metrů za sekundu, to platí ojediněle i na jiných místech. Večer by měl vítr částečně slábnout.

Jasno až polojasno, odpoledne a večer na západě Čech postupně až oblačno a místy přeháňky a bouřky nás čekají v úterý. Noční teploty dosáhnout 16 až 12 °C, při slabším větru i 10 °C. Denní teploty vyšplhají na 26 až 30 °C, v Čechách pak ojediněle dokonce až 32 °C. Vítr bude vát čerstvý jihovýchodní 5 až 10 metrů za sekundu, místy s nárazy 15 až 20. Na severu na horách nabude rychlosti kolem 25 metrů za sekundu a v západní polovině Čech bude mírný 2 až 5 metrů za sekundu. K večeru bude slábnout.

Středa bude ve znamení oblačna až zatažena, východ republiky nabídne zpočátku polojasno. Občasný, nebo vydatný déšť, či přeháňky můžeme očekávat v Čechách a postupně i na Moravě a ve Slezsku. Na východě místy i bouřky. Noční teploty budou stejné jako den předtím, nejvyšší denní teploty pak budou v širokém rozpětí od 13 na západě a 26 °C na východě země. Vítr mírný jižní se bude od západu měnit na severozápadní a dosáhne rychlosti 2 až 6 metrů za sekundu.

Zataženo až oblačno, občasný, nebo vydatný déšť, či přeháňky nás neopustí ani ve čtvrtek. Ojediněle se dostaví bouřky. Nejnižší noční teploty mezi 13 a 8 °C, nejvyšší denní pak mezi 12 až 17 °C, na jihozápadě Čech pak spíš kolem 10 °C. Vítr povane mírný severozápadní s rychlostí 3 až 7 metrů za sekundu.

Páteční počasí se oproti předchozímu dni moc nezmění, postupně ale začne částečně ubývat oblačnosti i srážek. Noční teploty klesnou na 10 až 6 °C, přes den se dostanou maximálně k 10 až 16°C. Mírný severozápadní vítr 3 až 7 m/s bude slábnout.

Ani vyhlídka počasí na víkend a začátek nového týdne zřejmě nepotěší. Bude oblačno až polojasno, ojediněle se objeví přeháňky. Postupně bude přibývat oblačnosti i srážek, ojediněle nastanou i bouřky. Noční teploty v rozmezí 10 a 5 °C, přes den pak 15 až 20 °C.