Nečekaná smrt populárního zpěváka Miroslava Žbirky byla pro fanoušky obrovským šokem. Jak však prozradila vdova Kateřina (55), její muž měl dlouhodobě špatnou imunitu. Nikdy se s žádnou nemocí pořádně nevyléčil a vždycky rychle spěchal na koncertní pódia, řekla v pořadu Interview ČT24 manželka zesnulého zpěváka. Zároveň přiznala, že se chová pořád tak, jako kdyby Meky žil.

Miroslav Žbirka nás opustil 10. listopadu loňského roku. I když byl před svou smrtí v nemocnici, nikoho ani ve snu nenapadlo, že by se mu zápal plic mohl stát osudným. Zpěvák však dlouhodobě zanedbával své zdraví, a proto nemělo jeho tělo pro boj s nemocí dost sil.

„Meky měl dlouhodobě špatnou imunitu. I když měl nějaké nachlazení, nikdy to nevyležel pořádně, chtěl se fanouškům rozdat, v podstatě každé turné jel pod antibiotiky, takže si vypěstoval už i různé alergie na antibiotika,“ popsala vdova Kateřina Žbirková v pořadu České televize.

„Opakovaně měl zápaly plic, podobně jako jeho maminka, takže to měl asi i v genech,“ myslí si Kateřina, která po boku slavného zpěváka strávila 35 let. Společně měli dvě děti, dceru Lindu a syna Davida, zpěvák pak měl z předchozího manželství ještě dceru Denisu.

Kateřina se stále chová, jako kdyby Miroslav Žbirka žil. „Děláme, jako že je,“ řekla s tím, že i nadále spravuje sociální sítě svého muže a komunikuje s fanoušky. Některé příspěvky prý píše sama, jiné syn David a někdy se údajně ozve i zpěvákovo hudební vydavatelství.

„Já jsem se o to starala vlastně od začátku, takže není to tak, že by tam nějak visel, on byl takový ideový, takže když chtěl, aby tam něco bylo, tak řekl mně a naformuloval to a já jsem to tam dala. Takže to teď žije dál. A myslím si, že fanoušci to vzali dobře,“ pokračovala Kateřina s tím, že jí manžel zanechal množství úkolů.

„Já mám každý den pocit, že tu pořád je a že mě úkoluje. Mám toho tolik, že nemám moc čas na to myslet, není tam vlastně žádné prázdno. Zatím nenastalo. Jestli nastane někdy v budoucnu, to nemůžu vědět,“ odhalila své pocity vdova po nezapomenutelném zpěvákovi.