Populární seriál Stranger Things si jeho fanoušci budou moci brzy vychutnat už po čtvrté. Pokračování bylo přislíbeno už loni, kvůli epidemii koronaviru bylo však odsunuto. Nyní už je jasno. Nová řada hitu z dílny Netflixu bude rozdělena do dvou částí a datum premiéry se nezadržitelně blíží.

Čtvrtá série bude mít dohromady devět části a její celková stopáž bude minimálně dvakrát delší než předešlé řady, píše web TV Line. Tvůrci seriálu Matt a Ross Dufferovi oznámili, že natáčení pokračování bylo doposud nejnáročnější, zároveň ale slibují něco originálního.

Kromě toho autoři dodali, že jsou hrdí na to, jakou podobu nová řada má a nemůžou se prý dočkat, až se o ni podělí s diváky. Čtvrtá série bude podle nich předposlední, její premiéra je naplánovaná na 27. května letošního roku, druhá část se na Netflixu má objevit 1. července. Tvůrci aktuální pokračování označují jako začátek konce, celý příběh pak uzavře pátá řada.

Jak bude čtvrtá série vypadat odhalil už před časem také představitel Dustina. Seriál by podle něj měl být vyzrálejší. „Pokud jde o čtvrtou sezónu, myslím, že bude mnohem dospělejší. Matt a Ross Dufferovi to dělají záměrně, aby show zrála se svými dětmi,“ vysvětlil loni herec Gaten Matarazzo pro magazín Digital Spy.

„Jak stárneme my, musíme stárnout i jako postavy, které hrajeme. Tvůrci ten fakt ale přijali a používají ho pro svůj prospěch,“ doplnil Mararazzo k tomu, že se z dětských herců stávají mladí dospělí, a tedy i postavy Stranger Things dospívají.