Zatímco u holek herec Vojtěch Kotek (33) boduje a štěstí při něm stálo i při loňské nehodě na motorce, v soutěžích se mu nedaří. Zvláště pak v jedné televizní. V Máme rádi Česko je totiž až na světlé výjimky každý týden porážen kamarádem Jakubem Prachařem (37). Na vině nejsou podle něj chybějící znalosti, ale smůla.

Kolo štěstí, ve kterém mají kapitáni soutěže šanci otočit skóre vytočením bodů navíc, opanuje vždy Jakub Prachař. Má až neuvěřitelné štěstí. „Nikdo nám nevěří, že to není nafejkované. Fakt není! Já dělám, co můžu,“ popsal Kotek v talkshow  7 pádů Honzy Dědka.

„O Jakubovi se ví, že sem tam zajde do kasina. Zažil jsem s ním pár momentů, kdy majitelé kasin pláčou, protože je pan Prachař vybral,“ vysvětluje Kotek. Ten zároveň práskl, jaký balík peněz Prachař vyhrál během jednoho večera v kasinu.

„Točili jsme spolu Padesátku ve Špindlu, Kuba tam šel do nějakého non-stopu. Něco tam mačkal a vyhrál asi sto tisíc. Byly tři ráno. Chtěl si to vybrat a paní, která tam obsluhovala, zbledla a volala majiteli toho non-stopu. Vzbudila ho a zašeptala mu do telefonu, že je tam pan Prachař a vyhrál sto litrů. Prachař si tu hodinku počkal, majitel přijel a vysolil to,“ prozradil Kotek. Sám prý takové štěstí nemá, a proto ho u automatů pravděpodobně nikdy neuvidíme.

A nejspíš už ani na motorce. Po loňské vážné nehodě je na sebe opatrný. „Nejezdím, nechávám se vozit. Dávám na sebe pozor. Motorka je ve šrotu. Jsem rád, že chodím a že jsem tady. Že jsem mohl dál dělat svoji práci, protože jsem sem taky mohl dojet na kolečkovém křesle,“ přiznal Vojta Kotek, který bude hostem úterního dílu talkshow Honzy Dědka.