Vypněte na 90 minut mobil i počítač. Vliv na mozek poznáte okamžitě

Ilustrační foto | FOTO: Unsplash / Alejandro Escamilla

Profilová fotka autora
Irena Houdková
Publikováno: 2. 3. 2021

Vedení týmu, řízení projektů, schůzky, telefonáty – manažeři jsou často celý den v jednom kole, aniž by měli čas si práci důkladně naplánovat a promyslet. Přitom mít práci dobře zorganizovanou je základem úspěchu. Proto by si každý týden měli vyhradit čas jen sami pro sebe, vypnout telefon i počítač a řádně si utřídit myšlenky.

Prosím nerušit! Tento nápis by neměl chybět na dveřích žádného manažera ani ředitele. Alespoň jednou týdně si dopřejte svou devadesátku. Přesněji 90 minut pro analýzu stávající pracovní situace, stavu zadaných úkolů, ale i pro detailní naplánování potřebných kroků či nalezení řešení problémů.

Vyhraďte si 90 minut nerušeného klidu, ve kterých se budete moci maximálně koncentrovaně vrhnout na kognitivně náročné činnosti, které běžně děláte pouze ve spěchu, pod tlakem, spolu s dalšími činnostmi.

Že už takhle máte plný kalendář a máte si v něm najít dalších 90 minut? Ano, jde to. Stačí chtít. Díky této devadesátce efektivně využijete svou mozkovou kapacitu, zároveň ušetříte mentální energii, která se jinak extrémně rychle se vyčerpá, pokud děláte cokoliv „multitaskingově“. Umožní vám proniknout mnohem více do hloubky, jít k podstatě věci. Zvýšíte svou kreativitu i produktivitu a neunavíte mozek.

Co je k tomu třeba? Nic moc:

  1. zcela ztlumte telefon, vypněte vibraci, uložte na vzdálené místo
  2. vypněte PC
  3. do diáře či sdíleného kalendáře zaneste: Důležitá schůzka, nerušit
  4. připravte si blok a tužku na poznámky, nápady či pro tvorbu myšlenkových map
  5. téma/ta, která chcete řešit
  6. nezapomeňte zamknout kancelář

To je vše. Vypadá to jednoduše, ale ze zkušenosti vím, že pro většinu budou první týdny velice náročné. Odolat pokušení zkontrolovat mobil či e-mail bude potřebovat notnou dávku silné vůle a sebeovládání.

Věřím však, že po 6 – 7 úspěšných a kompletně dokončených devadesátkách už bez nich nebudete chtít být. Jejich přínos pro vaši práci i kariéru je extrémně velký. Nevěříte mi? Zahoďte předsudky a zkuste devadesátku alespoň 6x zrealizovat.

Autorem článku je profikouč Irena Houdková.

nabídka práce
#odebírej_novinky_z_yookee.

Přihlaš se k odběru NOVINEK a zůstaň v obraze!

Newsletter yookee. můžete kdykoli zrušit kliknutím na odkaz v patičce newsletteru. V případě připomínek nebo dotazů nás kontaktujte na emailové adrese webmaster@yookee.cz