Především milovníky videí potěší novinka, kterou připravila populární chatovací aplikace WhatsApp. Nově bude možné před odesláním záběrů odstranit zvuk. Pomocí vychytávky tak půjde například předejít některým trapným situacím. Funkce je tatím dostupná pouze v testovací verzi, brzy by se ale mohla objevit v ostrém provozu.

WhatsApp přichystal pro miliony svých uživatelů novou funkci. Ta jim umožní odstranit zvuk z videa před tím, než jej někomu odešlou ve zprávě, informoval web livemint.com.

Novinku ocení lidé zejména ve chvíli, kdy budou chtít někomu zaslat video, jehož zvuk by mohl znamenat pořádný trapas. Funkci zatím tvůrci aplikace testují, přístupná je proto pouze v beta verzi. Podle webu by se však mohla brzy objevit v některé z nových aktualizací.

Už před nedávnem ohlásil WhatsApp funkci, která má posílit bezpečnost. Pokud se uživatelé přihlašuje do aplikace pomocí počítače, odhlásit se bude moci z libovolného prohlížeče pomocí mobilního telefonu. Desktopová verze bude navíc ještě před naskenováním QR kódu chtít ověření identity pomocí obličeje nebo otisku prstu. Možnost však bude k dispozici pouze u zařízení, které takovou funkci mají.

WhatsApp má však za sebou i perné chvíle. Když na začátku roku chatovací aplikace zveřejnila nové podmínky užívání, vyvolala tím mezi lidmi vlnu nevole. A to dokonce tak velkou, že si ji desítky milionů uživatelů z telefonu rovnou smazaly.

Nové podmínky totiž umožňují další používání aplikace pouze za předpokladu, že bude člověk souhlasit se sdílením uživatelských údajů v rámci celé skupiny Facebook, které je WhatsApp součástí.