Na první pohled může událost připomínat dětský příběh Alenky ve světě za zrcadlem. Jenže tahle středeční story nebyla ani zdaleka tak kouzelná, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Vše začalo, když se šestadvacetiletá Samantha Hartsoeová vrátila z výletu domů do svého newyorského bytu na Rooseveltově ostrově, informuje magazín Curbed. Vešla do koupelny a její tělo polil mráz. „Cítila jsem, jak na mě fouká studený vzduch. Bylo to divné, protože tady není žádný ventilační otvor, kterým by sem proudil studený vzduch,“ popsala žena.

Samantha se tedy rozhodla zjistit, odkud se onen studený závan bere. Všimla si, že v některých místech dokonce hýbe i s jejími vlasy. Po důkladném zkoumání přišla na to, že mrazivý vzduch vychází kolem zrcadla na zdi. S detailním průzkumem však pro jistotu počkala až na návrat svých spolubydlících, se kterými v pronajatém bytě žije.

Následovala scéna jako z horroru. Za sundaným zrcadlem objevila díru ve zdi a za ní další místnost. „Když jsem sundala zrcadlo, vypadalo to nejprve jako nika na lékárničku, nebo tak něco. Jenže neměla zadní stranu a na konci díry byla další místnost…“ pokračovala Samantha.

@samanthartsoeHOW IS THIS IN MY BATHROOM WALL #mystery #nyc #apartment #secret #storytime #fyp♬ Mysterious – Andreas Scherren

Nasadila si roušku, na čelo si připnula baterku, ozbrojila se kladivem, a i přes varování spolubydlícího Johna se vydala dírou za zrcadlem. Na druhé straně zjistila, že je příliš vysoko na to, aby se vyšplhala zpět do díry. Zjistila ale, že jsou v místnosti dveře. Nezbylo jí nic jiného než tedy zkusit najít jinou cestu.

Z pouhé díry se stala nejen místnost, ale rovnou celý třípokojový byt, který se zdál být neobývaný. Místo vany a záchodu čněly pouze trubky, pobořené sádrokartonové příčky, sem tam nepořádek a hlavně – otevřené okno, kterým táhlo až do druhého bytu.

@samanthartsoecrawled through a wall for this mystery so enjoy the finale 🕵🏻‍♀️ #mystery #nyc #apartment #secret #storytime #storytime #fyp #foryou♬ Mysterious – Andreas Scherren

Naštěstí našla dveře a dostala se na chodbu a posléze zpátky domů. „Pan domácí bude mít zítra teda pěkný telefonát,“ dodala Samantha.