Hokejový nároďák čeká v pondělí večer velmi důležité utkání s Běloruskem. Po dvou nepovedených zápasech s Ruskem a Švýcarskem nemají Češi na hokejovém mistrovství světa ani bod. Podle bookmakerů ale český tým čeká obrat k lepšímu.

Přesvědčeni o tom jsou sázkaři i bookmakeři sázkové kanceláře Chance. „Dvaadevadesát procent lidí věří s kurzem 1,25 vítězství Česka, jen šest procent jich sází v kurzu 9,46 na Bělorusko a necelá dvě procenta vkladů Chance přijala na remízu v základní hrací době, které sázkoví experti přidělili kurz 8,23,“ prozradila mluvčí sázkové kanceláře Markéta Světlíková.

Podle ní se očekává, že zápas bude bohatý na góly, čemuž napovídá i kurz na konečné skóre s jedním nebo žádným gólem 37:1.

Běloruský tým šokoval v neděli při zápase se Švédskem. Severský výběr prohrál i druhé utkání na turnaji, Dannymu Taylorovi v běloruské brance nedali hráči ve žlutomodrých barvách ani gól. Jde vůbec o první výhru Běloruska nad Švédskem v historii mistrovství světa.

Kurz na celkové vítězství českého výběru v turnaji startoval na 11:1. Jedenáctého května byl zatím nejvýš (11,5:1), teď se drží na hodnotě 8,2:1. Podle Světlíkové věří sázkaři v zisk zlata pořád hodně.

„Z náběrů sázkové kanceláře na celkové vítězství jde sedmašedesát procent sázek na Česko. Hodně se s kurzem 2,2:1 sází například na to, že se Česko umístí do čtvrtého místa. Největším kurzovým favoritem je zatím Rusko s kurzem 3:1,“ dodala mluvčí Chance.